2012. március 31., szombat

Identitás(okk) külföldön

A Határátkelő blogon az utóbbi időben több poszt is foglalkozott az identitás megélésével. Az egyiket azért ajánlom, mert véleményem szerint egy Magyarországon nagyon is releváns álláspontot fogalmazott meg, meglehetősen plasztikusan. A mi helyzetünk annyiból speciális, hogy még nem vagyunk itt olyan régen, hogy a kérdésben bármi eldőlt volna, viszont ízelítőt már kaptunk miként megy ez errefelé:

2012. március 20., kedd

Sikeres kézbesítés

Az itteni postáról érintőleg esett már szó, de most egy alkalom okot ad rá, hogy mélyebben elmerüljek a témában. Az NZ Post, Gabi nagymamájának szava járásával élve egy csoda. Lenne, ...

2012. március 9., péntek

Madár? Gyümölcs? Ember? Jelkép?

A címből már kitalálhattátok, a mai posztban a kiwiről lesz szó. Múlt hétvégén újra jártam a Maungatautari parkban, ezúttal egy kiwi szabadon engedésének voltam tanúja.

2012. március 5., hétfő

Új-Zéland: Siker vagy szerencse? - Megoldás

Dereguláció, transzparencia, diverzifikáció, hatékonyság

A történet idáig elég katasztrófa szagú, de vannak nagyon fontos részletek, amik ezt megakadályozták:

Új-Zéland: siker vagy szerencse? - Történet

Az Új-Zélanddal kapcsolatos képzettársítások az országot mindenképpen a jóléti társadalmak közé helyezik, mégha nem is kapcsolják össze akkora gazdagsággal, mint például Ausztráliát vagy Kanadát. Az ország népszerű célpontja a képzett bevándorlóknak, akik többekközött a jobb megélhetés reményében jönnek ide, egy működő piacgazdaságba. A történet azonban nem volt előre megírva, a 20. században az országnak komoly változásokon kellett keresztül mennie ahhoz, hogy a modern világban meg tudja állni a helyét.